SSL Sertifikaları

 

Önemli Verilerinizi Koruyun

SSL'nin neden kullanıldığının başlıca nedeni, hassas bilgilerin Internet üzerinden gönderilmesini, yalnızca istenen alıcının anlayabileceği şekilde şifrelenmiş halde tutmaktır.


Bu önemlidir, çünkü Internet'te gönderdiğiniz bilgiler, hedef sunucuya ulaşmak için bilgisayardan bilgisayara geçirilir. Sitenizi korumanıza yardımcı olabilir ve sitenizin korunmasına yardımcı olur ve size işinize odaklanmak için daha fazla zaman tanır.


SSL Ne İşe Yarar

Mesajların güvenlik ve gizliliğini sağlar

Mesajırın doğru olduğunu garanti eder

Dokümanların tarih ve zamanını doğrular

Doküman arşivi yapılmasını kolaylaştırır

Genişletilmiş Doğrulama

Kullanılabilir SSL'nin en yüksek 'sınıfı' olan Genişletilmiş Doğrulama SSL Sertifikaları (EV SSL), ana tarayıcıların her ikisinde de asma kilidini ve yeşil adres çubuğunu etkinleştirir.

Bu tür bir SSL sertifikası, ziyaretçilerinizin şirketinizin adını adres çubuğunda görmesini sağlar.


Comodo EV SSL $99.99 USD (1 Yıllık) Hemen Al
Geotrust True BusinessID $104.99 USD (1 Yıllık) Hemen Al
Geotrust True BusinessID with EV $199.99 USD (1 Yıllık) Hemen Al

EV SSL Sertifikaları mevcut en güçlü şifrelemeyi sağlar ve bir web sitesinin arkasındaki organizasyona, doğrulanmış kimliğini ziyaretçilerine sunmalarını sağlar.

Standard SSL Sertifikaları

Genişletilmiş doğrulama sınıfı sertifikasından çok daha düşük maliyetli olmaları yanı sıra, standart SSL sertifikaları hassas kullanıcı verilerini güvence altına alma ve ziyaretçilere web sitenize güven verme görevi de yapacaktır.

Hassas Kullanıcı Verilerini Koruyun

Kredi kartı ödemelerinde bağlantınızı şifreleyin ve kimlik avlarına karşı korunun.

Müşteri Güvenini Artırın

SSL koruması ile güvenli ödeme yapmayı müşterilerinize hissettirin..

SEO Sonuçlarını Geliştirin

Arama motorlarına sitenizin güvenli olduğunu gösterin ve yukarı tırmanın.

$10.99

Yıllık
Comodo Positive SSL
Anında Kurulum
Garanti 10.000 $
Seo Desteği Var
Trust Logo Var

$28.99

Yıllık
Comodo SSL
Anında Kurulum
Garanti 10.000 $
Seo Desteği Var
Trust Logo Var

$23.99

Yıllık
Geotrust RapidSSL
Anında Kurulum
Garanti 10.000 $
Seo Desteği Var
Trust Logo Var

$299.99

Yıllık
Symantec Secure Site EV
Evrak Gerekli
Garanti 1.500.000 $
Seo Desteği Var
Trust Logo Var

Sık Sorulan Sorular

SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Sorularım Var !
Mesajların şifrelenmesi ve deşifre edilmesindeki güvenlik ve gizliliği sağlar. Mesajı gönderenin ve mesajı alanın doğru yerler olduğunu garanti eder. İletilen dokümanların tarih ve zamanını doğrular. Doküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır.
Dijital sertifikaların verilmesi ve yönetilmesini gerçekleştiren kurumdur. Dijital sertifikalar bu kurumların gizli anahtarıyla imzalanır.
CSR oluşturma işleminizi takiben sertifika türüne göre 1-10 dakika ile 1-3 gün arasında sürebilmektedir.
Domain doğrulama sertifikaları için domain sahibinin bilgileri, Organizasyon doğrulama sertifikaları içinde sertifikayı talep eden firmanın bilgilerinin tarafımıza iletilmesi yeterlidir. Ayrıca ilgili firmanın morsistem.com tüzel kişiliğini gerekli işlemlerin yürütülebilmesi adına yetkilendirmesi gerekmektedir.
SSL sertifikası internet üzerinden yapılan işlemlerin güvenliğinin sağlanması açısından birinci derecede önem taşımaktadır. SSL sertifikasının alınması aşamasında da bazı noktalara özellikle dikkat edilmelidir. Sertifikanızı Tarafsız ve Güvenilir Üçüncü Parti Sertifika Otoritesi'nden aldığınızdan emin olmalısınız. Dijital sertifikanızın şifreleme standartı Dünya Standart'ı olan 128 bit'den aşağı olmamalıdır. Sertifikanızın geçerliliğini ilgili Sertifika Otoritesi'nin Sertifika İptal Liste (CRL) lerinden gerçek zamanlı kontrol edilip edilmediğini öğrenmelisiniz. Sertifikanızın Sigorta Kapsamında olup olmadığını öğrenmelisiniz. Dijital Sertifikalar sanal ortamdaki dijital kimliğiniz olduğu için kimlik doğrulama evraklarının sertifika otoritesi tarafından tam olarak istendiğinden emin olmalısınız. Sertifika Uygulama Prosedürlerini (Evrakların kontrolü, sertifikanın yayınlanması vs.) kaç gün içerisinde yerine getirdiklerini öğrenmelisiniz. Sertifika otoritesinin kök sertifikalarının IE ve Netscape gibi günümüzde kullanılan popüler browser'larda yüklü olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kurulum ve ileride karşılaşabileceğiniz problemler karşısında teknik destek alabileceğinizden emin olmalısınız. (Anonim Anahtar Yaratma Süreci (CSR), Sertifikanın server'a kurulması, Sertifika yedeğini alınması, Sertifika yedeğinin kurulması vs...) Kurulan SSL sertifikalarında iade işlemi yapılmamaktadır.

Powered by WHMCompleteSolution